TEDxIstanbul 2015 Yeniden Keşfet Konuşmacıları

Amy Robinson, Crowdsourcer

Amy Robinson, kitleleri harekete geçirme konusunda bir uzman! Forbes dergisinin her yıl hazırladığı 30 yaş altı ilham veren 30 yeni nesil yeteneği seçtiği listenin 2015 yılı seçkisine girmeyi başarmış bir isim. 

MIT Media Lab’de görev alan Amy, beyni haritalandırmak üzerine geliştirilen EyeWire oyununun Yönetici Direktörü. Yıllardır bir TEDster olan Amy, tüm dünyada gerçekleşen TEDx etkinliklerindeki canlı müzik performanslarını toplayıp TEDx Music Project isimli projesinde buluşturuyor.  Bu projenin lansmanını da 19 Mayıs'ta TEDxIstanbul sahnesinde gerçekleştirecek.


 


Prof. Dr. Talat Kırış, Nöroşirürji Uzmanı

1961 yılında İstanbul’da doğdu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu , Konya Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamladı, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda Nöroşirürji Uzmanı oldu, 1999 yılında doçent oldu, 2006 yılında Profesör unvanı aldı. 1995-96  yılları arasında ABD de Barrow Nöroloji Enstitüsünde Beyin Damar Hastalıkları ve Kafa Kaidesi Tümörleri üzerine üst ihtisas yaptı,  İstanbul Tıp Fakültesi dışında Sheffield Royal Hallamshire Hospital, Edinburgh Western General Hospital, Kartal Acil Trafik ve İlkyardım Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Alman Hastanesi gibi hastanelerde de hizmet verdi.


Türk Nöroşirürji Derneğinin Vasküler Cerrahi, Nöroonkolojik Cerrahi  Gruplarının ve  Temel Eğitim Kurslarının Başkanlıklarında bulundu, halen aynı derneğin yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Avrupa Nöroşirürji Dernekleri Federasyonu  Araştırma Komisyonu üyesidir. 2012 -2015 yılları arasında Florence Nightingale Hastaneleri Nöroşirürji Bölüm Başkanlığı yapmış, şu an Liv Hospital Ulus'ta çalışmaktadır. Yerli ve yabancı kaynaklarda 100’e yakın bilimsel makalesi yayınlanan Kırış, ayrıca ingilizce olarak basılmış iki uluslararası  kitabın editörüdür. Dr. Talat Kırış beyin ve sinir cerrahisi konularında dünyanın önde gelen  profesörlerinden biridir. Tıbbi yayınları dışında yayınlanmış öykü ve denemeleri vardır, amatör yelkencidir ve Yacht Türkiye Dergisi yazarıdır.


Emin Çapa, Gazeteci ve Ekonomi Müdürü, CNN TÜRK

1967 İzmit doğumlu olan Emin Çapa, 1984’te başladığı İstanbul Üniversitesi’nde gazetecilik bölümünden okudu, lisansüstü eğitimlerinin ikisini de AB üzerine yaptı. Üniversiteye başladığı sene Hürriyet’te stajyer olarak çalışmaya başladı. Ardından Tempo dergisinde ilk kez kadrolu ekonomi muhabiri oldu.Ardından Türkiye’nin ilk özel radyolarından Genç Radyo’nun kurucuları arasında bulundu.


İşçi - işveren konularına olan ilgisi nedeniyle kısa bir süre TİSK’te çalıştıktan sonra, Sabah gazetesinde 5 sene ekonomi muhabirliği yaptı. Ardından TÜSİAD’da Muharrem Kayhan ve Erkut Yücaoğlu döneminde başkan danışmanı olarak çalıştı. 1999 Kasım ayından bu yana CNN TÜRK’te çalıştı. Editör olarak başladığı CNN TÜRK hayatında, önce Ekonomi İstihbarat Şefi, ardından Ekonomi Haber Müdürü, son olarak da Ekonomi Müdürü oldu. Halen CNN TÜRK Ekonomi Müdürü olan Çapa, evli ve Strasbourg Üniversitesi’nde hukuk ve AB eğitimi alan bir oğlu var. Amatör olarak bahçıvanlık ve arkadaşlarıyla olmak ve para almamak kaydıyla sanat tarihi-arkeoloji rehberliği yapıyor.


Doğa İçin Çal

Doğa İçin Çal, 2009 yılında Fırat Çavaş ve Vildan Özfenerci tarafından başlatılmış bir farkındalık projesidir. Sadece yer küresiyle değil atmosferiyle de yıllardır tehlike sinyalleri veren dünyamızda, doğayı yok sayarak yapılan her şey, geleceğimizi biraz daha belirsizleştiriyor. Doğa sorunlarının evrenselliği, doğanın insanlara mekan ve kaynak oluşuyla, müziğin evrenselliği ve insanların ortak dili oluşu arasındaki bağ ise projenin çıkış noktası oldu. 

Doğa İçin Çal, hepimizin bildiği türküleri, Türkiye'nin ve Dünya'nın dört bir yanında gönüllü katılımcılarla seslendirerek, doğa için farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Başvuru sayısının 30.000 kişi olduğu projede doğdukları iller farklı, yaşadıkları mekanlar farklı, zevkleri, yaşama bakış açıları farklı onlarca müzisyen doğa için çalmaktadır.  Şimdiye kadar 30 milyonun üzerinde bir izlenme sayısına ulaşmıştır. Birçok TV, radyo, dergi ve gazeteye konu olmuş ve röportajlarda yer almışlardır. 


Maksut Aşkar, Şef

İskenderun doğumlu Maksut Aşkar, turizm ve otelcilik okuduğu 9 sene içinde, profesyonel bir yönetici olmak için mutfak eğitimi de aldı. Okul hayatı boyunca Q jazz club, Emporio Armani Cafe gibi işletmelerde çalıştı. Mezun olduğunda ise Nupera adlı çok mekanlı yiyecek içecek işletmesinde yöneticilik yaptı. Nupera’dan sonra, Hillside City Club’larda kendi işletmesinin yöneticiliğini yaptı. Maksut Aşkar, çalıştığı bu süre içinde lezzet tasarlama tutkusunu farklı projeler ile ifade etmeye çalıştı. Tasarladığı lezzetleri sergilerle örtüştürdü, karma sergilere dahil oldu ve solo sergiler açtı. Lezzetin tüm duyulara ifade ettiğini savundu. Bu ifade biçimi, yaptığı işlere yansıdı. Birçok önemli marka için lezzet danışmanlığı ve tasarım etkinlikler yaptı.


Son 7 senesini hayallerinin peşinden koşarak geçiren Maksut Aşkar, önce 2007- 2009 yılları arasında Multi, sonra da 2009-2012 yılları arasında LilBitz adında iki restoranla mutfaktaki yaratıcılığını kanıtladı. Takip eden sürede, 2012-2014 yılları arasında, “neo local mutfak” fikrini ön plana çıkardığı “sekizistanbul”un chef ve yöneticisi oldu. 2014 yılının Kasım ayında ise, şef&ortağı olduğu “neolokal” restoranı Salt Galata içinde açtı.

Deneyimlerini, Boğaziçi Üniversitesi sertifika programlarında paylaştı ve halen Özyeğin Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği bölümünde dersler vererek, kendisi gibi hayallerinin peşinden koşan gençlerle paylaşıyor.

Bir yandan da 24Kitchen'da yayınlanmaya devam eden ve Türk mutfağını modern haliyle dünyaya tanıtan “Lezzet Sanatı” ve “maksut’un neolokal mutfağı” adında 2 programıyla TV izleyicisiyle buluşuyor.


Aslı Şafak, Gazeteci / TV Programı Sunucusu ve Yapımcısı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat mezunu. Gazeteciliğe üniversite yıllarında, Tercüman Gazetesi’nde başladı. Daha sonra TRT’de ekonomi muhabirliği, Başbakanlık ve Parlamento muhabirliği yaptı. Muhabirlik yıllarında TRT’de birçok program hazırladı ve sundu. Başbakanlıkları döneminde Süleyman Demirel ve Tansu Çiller ile, Cumhurbaşkanlığı döneminde Abdullah Gül ile özel röportajlar gerçekleştirdi. 2003-2010 yılları arasında Londra’da yaşadı. Dış politika üzerine The Daily News ve The New Anatolian gazetelerine köşe yazıları yazdı. 2010’da Bloomberg HT’de program yapımcısı ve sunucusu olarak çalışmak üzere İstanbul’a geldi. Halen her gün 17.00-18.45 arasında Bloomberg HT ekranlarında 3. Seans ve Günden Kalanlar programlarıyla izleyiciyle buluşuyor.


Hasan Çolakoğlu, Riot Games Ülke Müdürü

Hasan Çolakoğlu, otuz yıla aşkın bir süredir oyunlara gönül vermiş bir isim. On dokuz yıldır bilişim sektöründe yöneticilik yapan Çolakoğlu, son 11 yıldır aldığı görevlerle Türkiye’de video oyun sektörünün gelişimi için çalışıyor. 1995-1997 yılları arasında Türkiye'nin internet altyapısının kurulmasında görev alan Çolakoğlu, 1999-2003 yılları arasında Porttakal.com, Sehriye.com gibi internet startup’larını, 2003-2005 yılları arasında bir TEB-Koç işbirliği olan ve Türkiye'nin ilk online oyun  servis şirketi olan Avaturk'ü ve son olarak da 2005-2012 yılları arasından Nintendo'nun Türkiye ofisini kurdu ve yönetti. Ayrıca, hobi olarak kurduğu Arkabahçe Yayıncılık'ta 1997-2002 yılları arasında Örümcek Adam ve Superman başta olmak üzere Marvel ve DC Comics'in çizgi romanlarıyla, Zindanlar ve Ejderhalar (Dungeons And Dragons) oyununun Türkçesini yayınladı. 2012 yılından bu yana League of Legends oyununun üreticisi Riot Games'in Türkiye ofisinde Ülke Müdürlüğü görevini yürütüyor.


Durukan Dudu, Çoban

Anadolu Meraları kurucularından. 1985 yılı, İstanbul doğumlu. 16 yaşından beri kırsal kolektif yaşam ve ekoköy planları yapıyor, bu hayalleri 2005′te kurdukları Ormanevi Kolektifi fikriyle 2012 yılında kırsala göçerek hayata geçirdi. 20′li yaşlarının başından beri ekoloji ve Yeşiller hareketi içinde, Yeşil Gazete’nin ekoloji editörlerinden. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünün ardından İsveç’te bulunan Ziraat ve Kırsal Bilimleri Üniversitesi’nde (SLU) “Kırsal Kalkınma” ve “Çevre İletişimi ve Yönetimi” bölümlerinde yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans tezlerini İsveç’in Jamtland bölgesindeki yerel ekonomi hareketleri ve mera alanlarının Bütüncül Yönetim çerçevesinde kolektif kullanımı üzerine yazdı. Türkiye’ye döndükten sonra TEMA Vakfı’nda önce Çevre Politikaları Koordinatörü olarak çalıştı, kırsala döndükten sonra da yarı-zamanlı olarak Kırsal Kalkınma Uzmanı olarak görev yaptı. Aynı dönemde Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Tohum Takas Ağı koordinatörü olarak çalıştı. Blues hayranı, doğaçlama sever. Dağ bisikleti, macera yarışları, oryantiring ve kaya tırmanışı yapıyor. 


Çiftçilik, çobanlık, bütüncül arazi yönetimi ve finansal planlama, editörlük, proje yönetimi, kolaylaştırıcılık ve eğitmenlik de profesyonel olarak yaptığı işler arasında. Bütüncül Yönetim Eğitimi’ni ilk olarak ABD Colorado’da, Haziran 2013’de Savory Enstitüsü tarafından düzenlenen “HUB Leaders Boot Camp”’te, Allan Savory’den aldı. Ardından, Nisan 2014’te İspanya’da düzenlenen özel eğitimi başarıyla bitirerek Savory Enstitüsü sertifikalı eğitmeni oldu. Bütüncül Yönetim ve onarıcı tarım hakkında yurtiçi ve yurtdışında eğitimler veriyor, Anadolu Meraları uygulama arazisinde 100 başlık koyun sürüsüne çobanlık yapıyor.


Ongun Tan, Makers Türkiye Kurucu

Kariyerine yazılım geliştirme yaparak başlayan Ongun, Türkiye ve dünyada birçok şirkete teknoloji ve strateji danışmanlığı verdi. 2012 Kasım’da, Londra'dan döndüğünden beri Turkcell’de stratejik pazarlama bölümünde çalışıyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük maker portalı Makersturkiye.com‘un kurucusu, topluluk lideri. Türkiye’de maker hareketini yaygınlaştırmak gibi bir amacı var. Bunun için devamlı olarak yazıyor, konuşmalar yapıyor ve eğitimler veriyor. Yeni nesil için yeni eğitim mottosuyla Maker Çocuk adında yeni bir girişimi lanse etti. Global vizyonla yola çıkmış beta aşamasında Flyler adında bir tatil ilham motoru girişiminin de kurucularından. Yemek yapmayı ve yemeyi seviyor. Gitar çalıp, söylediği bir rock grubu da var.


Saffet Emre Tonguç, Modern Evliya Çelebi

Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yöneticiliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Osmanlı Sosyal Tarihi yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde işletme üzerine doktora çalışması yaptı. Gerek mesleki, gerek şahsi ilgisinden dolayı 126 ülkeye seyahat etti. Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde, İstanbul Life ve Skylife dergilerinde devamlı yazıları çıkan Saffet Emre Tonguç’un yazdıkları ve yaptıkları yurtdışında, Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic ve Lonely Planet gibi yayınlarda yer aldı. İstanbul the Ultimate Guide adlı kitabı New York Times ve International Herald Tribune gazetelerine haber oldu. NTV’de yayınlanan “Paha Biçilemez İstanbul” programı kanalın en yüksek izlenme oranlarına ulaştı.

 

Türkiye’nin tanıtımı için çeşitli panel ve seminerlere katıldı. CNN International’ın “Earth Matters” isimli Türkiye ile ilgili bir programında misafir konuşmacı olarak bulundu. ABC Televizyonu’nun “Good Morning America” programında sunuculuk yaptı. TV ve radyo programları gerçekleştirdi. Hürriyet Gazetesi’nde Ayşe Arman’ın yaptığı röportajda Dünyanın en tuhaf yerlerine giden adam olarak tanıtıldı. Yılın Gezi Yazarı ve Türkiye’nin En İyi Profesyonel Rehberi kategorileri başta olmak üzere 13 ödül aldı, 10 kitabı yayınlandı. Avrupa’da Görülecek 101Yer, İstanbul Hakkında Her Şey ve Boğaz Hakkında Her Şey kitapları “En İyi Turizm Yayını” ödülüne layık bulundu.

 

Türkiye ve İstanbul’u tanıttıkları arasında Oprah Winfrey, Martha Stewart, Madeleine Albright, Colin Powell, Robert Redford, Calvin Klein, Kevin Spacey, Candice Bergen, Billy Crystal, Bob Geldof, Dr. Mehmet Öz, Rory Gates, Paul Allen, Eric Schmidt (Google CEO), Herbie Hancock, Carlo Azeglio Ciampi (İtalya Cumhurbaşkanı), Jim Balsillie (Blackberry kurucusu), Michael Kors, Diane Von Fürstenberg gibi isimler bulunuyor.


Nedim Ruacan, Müzisyen

Nedim Ruacan, New York doğumlu, yüksek derecede saygı gören müzisyen bir aileden geliyor. İ.Ü. Konservatuarı klasik müzik eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü ve Berklee College of Music okullarında yetenek bursları ile eğitim gördü. 2005-2015 yılları arasında Avustralya, Avrupa ve tüm Türkiye'de bağımsız sahne ve stüdyo müzisyeni, besteci, aranjör ve grup müzik eğitmeni olarak çok geniş bir kitleye ulaştı. 2015'te Joint Idea adresinde, dönemi şekillendiren serbest projelere ağırlık verme kararı aldı.Prof. Dr. Sevil Atasoy, Kriminalist

Prof. Dr. Sevil Atasoy 1949’da, İstanbul’da doğdu. Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu, biyokimya alanında uzmanlık ve tıp bilimleri doktorası yaptı. Olay yeri inceleme, kriminal laboratuvarların gelişmesi ve DNA analizlerine katkısı nedeniyle ulusal ve uluslararası ödüller aldı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra, 1980-1993 arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Kimyasal Tahliller İhtisas Dairesi başkanlığını, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nün 1987-2005 yılları arasında müdürlüğünü yürüttü ve 2009’a kadar öğretim üyeliğini sürdürdü.


2005-2009 arası, Hürriyet gazetesinde haftalık adli bilim yazıları kaleme aldı. Prof. Atasoy, 2005-2010 arasında Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu üyeliği yaptı ve kurulun başkanlığını üstlendi. Atasoy ayrıca, Mağduriyet Projesi’nin yürütücüsü, Kanıt adlı televizyon programının konsept sahibi ve hikâye danışmanı, Teşvikiye Laboratuvarı, IFSS (Uluslararası Adli Bilim Hizmetleri) ve S. Atasoy-Ekinci danışmanlık şirketlerinin sahibidir. Halen Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Suç Önleme Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Tim Leberecht, The Business Romantic Kitap Yazarı

The Business Romantic kitabının yazarı Tim Leberecht, Amazon, Bill & Melinda Gates Vakfı, Boeing, Samsung, Starbucks, ve Tencent’e tüketicilerine özel tecrübe yaratmaları konusunda danışmanlık vermektedir. Apple dahil olmak üzere birçok Fortune’un 500 markasına ürün tasarım ve stretejilerinin belirlenmesi konusunda liderlik eden Frog Design’de CMO olarak çalıştı. Tim  Leberecht’in ayrıca pazarlama ve çalışma alanlarının inovasyonu hakkında Harvard Business Review, Entrepreneur, Fast Company, Forbes, Fortune, Psychology Today ve Wired dergilerinde bir çok yazısı yayınlandı. TED, The Economist, Big, Rethink, DLD, the Silicon Valley, CEO Summit, New Cities Summit, Commonwealth Club, Carnegie Mellon Univercity, Remix gibi etkinliklerde konuşmacı olarak yer aldı.  TED’de yaptığı konuşmalardan “Markanızın Kontrolünü Kaybetmenin 3 Yolu” adlı konuşması 1 milyonun üzerinde izleyiciye ulaştı. Dünya Ekonomik Forumu’na ve NationSwell Konsey’ine danışmanlık yapmaktadır.


Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Akademisyen

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, 1986 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun oldu. 1989 yılında yüksek lisansını, 1996 yılında doktorasını tamamladı. 1997 yılında ABD’de Purdue Üniversitesi Kadın Çalışmaları Programı’nda misafir öğretim üyesi olarak araştırmalar yaptı. 1998 yılında Üniversite Doçenti unvanını aldı ve 2005 yılında Profesör oldu, çeşitli idari görevlerde bulundu. 2007 yılında, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nün kuruluşunda görev aldı ve Bölüm Başkanlığı yaptı. Kasım 2008-Şubat 2015 tarihleri arasında Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin yapılanması ve programlarının oluşturulmasında görev alarak, dekanlık yaptı.


Hablemitoğlu, son yıllarda aile danışmanlığı yapmaya başladı. 2015 yılının başında, bağımsız bir kuruluş olan Hablemitoğlu Ankara Enstitüsü’nü(HE-a) kurdu. Hem HE-a ‘da hem de BETED’de hastane ve rehabilitasyon merkezlerine yönelik bireysel ve kurumsal gelişim odaklı modüler eğitim programları, workshoplar düzenlemekte, aile danışmanlığı eğitimleri ve yas danışmanlığı seminerleri vermektedir. Hablemitoğlu’nun temel bilim alanına ilişkin çalışmalarının yanı sıra yayınlanmış 8 kitabı, toplumsal cinsiyet/kadın çalışmaları, gerontoloji, gençlik/ergenlik sosyal-psikolojisi alanlarında ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış makale, bildiri ve araştırmaları bulunmakta, davetli konuşmacı olarak çeşitli etkinliklere katılmaktadır. Hablemitoğlu, Kanije ve Uyvar isimli iki kız çocuk annesidir. 


Mehmet Akbay, Kral Grubu Genel Koordinatörü

Mehmet Akbay, 29 Mayıs 1969 tarihinde Gaziantep'te doğdu. Gaziantep’te büyük amcasının yanında mobilya dekorasyon işinde çırak olarak iş hayatına atıldı. 1993 yılında yine marangozluk işinde çalışmak üzere Ortaca’ya gitti. Burada Ortaca FM'in sahibi Mehmet Gökçe ile tanıştı. İlk radyo yayınını bu radyoda yaptı ve programına Sevgi Duvarı ismini verdi. Aynı yıl Dalaman Sahil FM'de yayına başladı. 1994 yılında Kral FM’de çalışmaya başladı ve 2011 yılına kadar Mehmet’in Gezegeni programını yaptı. 2001-2003 yılları arasında Best FM’de program yapımcısı olarak çalıştı. 2003 yılından 2005 yılına kadar aralarında Kral FM, Süper FM, Metro FM, Joy FM, Joy Türk, Rock FM, Alaturka FM radyolarının olduğu Star Medya Grup Radyoları Genel Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Bir yandan da Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde Başkan Danışmanlığı görevini yerine getirdi. 2005 yılında Star Medya Grup Başkan Danışmanı oldu. Aynı sene Türkiye Halk Oyunları Federasyonu As Başkanlığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Halen Kral Grubu Genel Koordinatörlüğü görevini yerine getiren Gezegen Mehmet’in Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği, Magazin Gazetecileri Derneği, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi gibi birçok üniversiteden çeşitli ödülleri bulunmaktadır.Fatih İşbecer, Monitise, MEA CEO

Fatih İşbecer İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Fizik Mühendisliği okurken girişimciliğe adım atmış ve 1997 yılında 5 arkadaşıyla beraber ilk girişimi Pentagraph’ı kurarak şirketlere IT çözümleri sunmaya başlamıştır. 24 yaşında Pozitron’u kuran Fatih İşbecer, faaliyetlerini 2005 yılından itibaren mobil yazılıma kaydırarak Türkiye ve dünyada bir çok ilke imza atmıştır. Başarılarının ardından Fatih İşbecer, 2010 yılında ABD başkanı Barack Obama tarafından düzenlenen Girişimcilik etkinliğine Türkiye'den davet edilen 5 girişimciden biri olmuştur.  2011, 2012 ve 2013 yıllarında Deloitte tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında gösterilen Pozitron, 2014 yılında Monitise tarafından satın alınmıştır. Fatih İşbecer halen Monitise MEA’nın CEO’su olarak görev yapmaktadır. MIT ve Stanford gibi dünyanın en seçkin üniversitelerinde girişimcilik ve mobil teknolojiler alanında konuşmalar yapan İşbecer, aynı zamanda Galata Business Angels üyesidir.