TEDxIstanbul Kitap Kulübü Nedir?

 TEDxIstanbul olarak şimdiye kadar sizlerle “değer yaratan fikirleri” buluşturmanın heyecanını yaşadık. Her yıl düzenlediğimiz etkinliklerle ve YouTube’da paylaştığımız videolar aracılığıyla birbirini anlayan, değer üretebilmenin ve yaratıcılığın peşinde bir topluluk yarattık. Katılımcılarımız, konuşmacılarımız ve gönüllülerimizden oluşan topluluğumuz büyüdükçe bizleri neyin ilgilendirdiğini, nelerin bizlere ilham verdiğini daha net gördük. Yıllar içinde, yüzlerden milyonlara büyüyen TEDxIstanbul ailesinin kitap okumayı, kitaplar hakkında konuşmayı, iyi okurlar olduklarını fark ettik. Bundan yola çıkarak okuduklarımızı paylaşacağımız bir oluşuma ihtiyaç duyduk ve  TEDxIstanbul Kitap Kulübü’nü hayata geçirmeye karar verdik.

Bir okur platformu olan TEDxIstanbul Kitap Kulübü size merhaba diyor! 

 

TEDxIstanbul Kitap Kulübü’ne nasıl üye olabilirim?

Aşağıda yer alan abone ol butonuna tıklayarak üyelik sayfasına ulaşabilir ve TEDxIstanbul Kitap Kulübü'ne abone olabilirsiniz. Abone olduğunuzda küratörlerin seçtiği 3 kitabın ve küçük hediyelerin yer aldığı paket her ay adresinize gönderilecektir (aboneliğiniz siz iptal edene kadar her ay yenilenecektir).

 

TEDxIstanbul Kitap Kulübü etkinlikleri nelerdir?

TEDxIstanbul Kitap Kulübü’nde her ay o ayın seçkisinde yer alan kitaplar çerçevesinde kitap buluşmaları gerçekleştirilir.

Seçkideki kitapların konuşulduğu, tartışıldığı, değerlendirildiği TEDxIstanbul Kitap Kulübü’nün sohbetlerine her ay o ayın küratörü ya da bir edebiyat, sanat, iş, bilim insanı, akademisyen katılır. TEDxIstanbul Kitap Kulübü'nün organize ettiği buluşmada moderatör ve üyeler ele alınan kitapları her yönüyle konuşur, tartışır ve fikirlerin buluştuğu keyif dolu birkaç saati birlikte geçirirler. Ayrıca, buluşmaya katılamayan abonelerimiz için sosyal medya sayfalarımızdan canlı yayın yapılır. 

 

İlk Ayın Küratörü
Emin Çapa, TEDxIstanbul Konuşmacısı