TEDxIstanbulKitapKulübü Nedir?

 TEDxIstanbul olarak şimdiye kadar sizlerle “değer yaratan fikirleri” buluşturmanın heyecanını yaşadık. Her yıl düzenlediğimiz etkinliklerle ve YouTube’da paylaştığımız videolar aracılığıyla birbirini anlayan, değer üretebilmenin ve yaratıcılığın peşinde bir topluluk yarattık. Katılımcılarımız, konuşmacılarımız ve gönüllülerimizden oluşan topluluğumuz büyüdükçe bizleri neyin ilgilendirdiğini, nelerin bizlere ilham verdiğini daha net gördük. Yıllar içinde, yüzlerden milyonlara büyüyen TEDxIstanbul ailesinin kitap okumayı, kitaplar hakkında konuşmayı, iyi okurlar olduklarını fark ettik. Bundan yola çıkarak okuduklarımızı paylaşacağımız bir oluşuma ihtiyaç duyduk ve  TEDxIstanbulKitapKulübü’nü hayata geçirmeye karar verdik.

Bir okur platformu olan TEDxIstanbulKitapKulübü size merhaba diyor! 

 

TEDxIstanbulKitapKulübü’ne nasıl üye olabilirim?

Her ay kürasyonunu TEDxIstanbul topluluğunun yaptığı kurgu dışı kitap seçkisine TEDxIstanbulKitapKulübü’ne abone olarak ulaşabilirsiniz.

Her ayın ilk haftası o ay için seçilen üç kitap adresinize postalanır. Kitap seçkilerimizde bazı yazarların imzalı kitapları da yer alır. Her türde kitabın ve her yayınevinin yer aldığı kulübümüz, üyeleriyle büyüyen, Türkiye’nin ilk sınırsız kütüphanesi olmayı amaçlamaktadır.

 

TEDxIstanbulKitapKulübü etkinlikleri nelerdir?

TEDxIstanbulKitapKulübü’nde her ay o ayın seçkisinde yer alan bir kitap çerçevesinde okur buluşmaları gerçekleştirilir.

Seçkideki kitapların konuşulduğu, tartışıldığı, değerlendirildiği TEDxIstanbulKitapKulübü’nün üye sohbetlerine her ay bir edebiyat, sanat, iş veya bilim insanı, akademisyen katılır. Seçilen kitap önceden üyelere duyurulur ve etkinliğe katılacak üyeler yapılacak kura çekilişiyle belirlenir. TEDxIstanbulKitapKulübü’nün mekanında gerçekleşen buluşmada moderatör ve üyeler ele alınan kitapları her yönüyle konuşur, tartışır ve fikirlerin buluştuğu keyif dolu birkaç saati birlikte geçirirler. Edebiyat, sanat, bilim, medya, akademi ve iş insanlarının her ay seçilen 12 üyemizle buluştuğu bu etkinlikler boyunca Instagram ve Facebook’tan canlı yayın yapılır. 

 

İlk 3 Ayın Küratörleri: 
Kasım: Özge Yılmaz, TEDxIstanbul Küratörü
Aralık: Emin Çapa, TEDxIstanbul Konuşmacısı
Ocak: Nevşin Mengü, TEDxIstanbul Konuşmacısı

 

TEDxIstanbul Küratörü Özge Yılmaz tarafından seçkisi yapılan Kasım ayı setinin satışları tamamlanarak alıcılara gönderilmiştir. Emin Çapa tarafından seçkisi yapılacak Aralık ayı setini edinmek için detaylar çok yakında!