Sıkça Sorulan Sorular

 

TEDxIstanbul Kitap Kulübü’nde hayalimiz, sadece kitap okumayı sevenlerin bir araya geldiği bir grup yaratmak değil; aynı zamanda fikirlerini paylaşmayı, yeni insanlarla tanışmayı, birlikte değer üretmeyi amaçlayanların da bir araya geleceği bir buluşma noktası olmak. Her zaman olduğu gibi kitaplar bu konuda birer araç. Önemli olan bu araçları birlikte daha iyiyi yaratmak için kullanabilmek.

 

S: TEDxIstanbul Kitap Kulübü'ne nasıl abone olabilirim?

C: Aşağıda yer alan abone ol butonuna tıklayarak üyelik sayfasına ulaşabilir ve TEDxIstanbul Kitap Kulübü'ne abone olabilirsiniz. Abone olduğunuzda küratörlerin seçtiği 3 kitabın ve küçük hediyelerin yer aldığı paket her ay adresinize gönderilecektir (aboneliğiniz siz iptal edene kadar her ay yenilenecektir).

 

S: Kredi kartı bilgilerim güvende midir?

C: TEDxIstanbul Kitap Kulübü ödeme altyapısı olarak Türkiye'nin en güvenli ödeme kuruluşlarından biri olan ve BDDK lisanslı PayU sistemini kullanmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz yine BDDK lisanslı veri merkezlerinde güvenle saklanmaktadır. 

 

S: TEDxIstanbul Kitap Kulübü’nün gönderdiği kitaplar neye göre seçilir?

C: Üyelerimize göndereceğimiz kitapları TEDx konuşmacıları arasından isimler, yazarlar, akademisyenler, gazeteciler, sanatçılar seçer. Bu isimlerin arasında Emin Çapa, Nevşin Mengü, Özge Yılmaz, Prof. Dr. Cem Say gibi isimler var. Kitapları o ayın küratörü kendi ilgi, bilgi alanına göre seçip paylaşır ve sonrasında yapılacak kitap buluşmasının moderatörlüğünü yine o ayın seçki küratörü gerçekleştirir. 

 

S: Abone oldum, kitaplarım ne zaman kargolanacak?

C: Üye olduktan sonra her ayın 6’sında (veya takip eden ilk iş gününde) kitaplarınız kargoya verilecektir. Ayın beşinden sonra yapılan üyeliklerde sonraki ayın 6’sında yeni kitap seçkisi iletilecektir.

 

S: TEDxIstanbul Kitap Kulübü çekilişle kitap mı dağıtır?

C: Hayır. Her ay küratörün seçtiği kitaplar tüm abonelerimize ay sonunda kargolanır.  Ayın kitap seçkisini konuşmak, tartışmak, değerlendirmek için 1 ay süremiz var. Bir araya geldiğimizde tüm fikirleri birlikte değerlendirip tartışacağız. Kitap sohbetlerimize o ayın küratörü, seçilen kitaplardan bir yazar ve TEDxIstanbul ekibi katılacak olup sohbetin moderasyonunu o ayın küratörü yapacaktır.

 

S: TEDxIstanbul Kitap Kulübü buluşmaları nedir?

C: TEDxIstanbul Kitap Kulübü üyelerinin her ayın seçkisinde yer alan üç kitabı konuşmak, tartışmak, değerlendirmek için bir araya geldiği buluşmalardır. Kitap sohbetinin moderatörlüğünü o ayın kitap seçkisini belirleyen küratör yapar. Kitap buluşmalarına küratör tarafından belirlenen sayıya göre üyemiz katılır. TEDxIstanbul’un ev sahipliğinde yapılacak bu buluşmaların zamanlama ve mekan bilgisi üyelere ayrıca duyurulacaktır.

 

S: Aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?

C: Siparişlerim sayfanızdan iptal seçeneğini tıklayarak iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle kartınızdan ücret çekimi de durdurulacaktır.